Our Local Councillors

Below is a list of our councillors. Use the quick links below to find the councillor in your area. Council areas are in alphabetic order.

Antrim and Newtownabbey Council

Airport:

Victoria McAuley
Victoria McAuley

Antrim:

Neil Kelly
Neil Kelly

Dunsilly:

Glenn Finlay
Glenn Finlay

Glengormley Urban:

Julian McGrath
Julian McGrath

Macedon:

Billy Webb
Billy Webb

Three Mile Water:

Tom Campbell
Tom Campbell

Three Mile Water:

Julie Gilmour
Julie Gilmour

Ards and North Down Council

Ards Peninsula:

Lorna McAlpine
Lorna McAlpine

Bangor Central:

Karen Douglas
Karen Douglas

Bangor East and Donaghadee:

Gavin Walker
Gavin Walker

Bangor West:

Scott Wilson
Scott Wilson

Bangor West:

Connie Egan
Connie Egan

Comber:

Deborah Girvan
Deborah Girvan

Holywood and Clandeboye:

Andrew Muir
Andrew Muir

Holywood and Clandeboye:

Gillian Greer
Gillian Greer

Newtownards:

Nick Mathison
Nick Mathison

Newtownards:

Alan McDowell
Alan McDowell

Armagh, Banbridge and Craigavon Council

Banbridge:

Brian Pope
Brian Pope

Lagan River:

Eóin Tennyson
Eóin Tennyson

Lurgan:

Peter Lavery
Peter Lavery

Belfast City Council

Botanic:

Emmet McDonough-Brown
Emmet McDonough-Brown

Castle:

Nuala McAllister
Nuala McAllister

Lisnasharragh:

Michael Long
Michael Long

Lisnasharragh:

Eric Hanvey
Eric Hanvey

Ormiston:

Ross McMullan
Ross McMullan

Titanic:

Carole Howard
Carole Howard

Titanic:

Michelle Kelly
Michelle Kelly

Causeway Coast and Glens Borough Council

Causeway:

Chris McCaw
Chris McCaw

Coleraine:

Yvonne Boyle
Yvonne Boyle

Derry City and Strabane Council

Faughan:

Rachael Ferguson
Rachael Ferguson

Waterside:

Philip McKinney
Philip McKinney

Fermanagh and Omagh Council

Omagh:

Stephen Donnelly
Stephen Donnelly

Lisburn and Castlereagh Council

Castlereagh East:

Tim Morrow
Tim Morrow

Castlereagh East:

Martin Gregg
Martin Gregg

Castlereagh South:

Sorcha Eastwood
Sorcha Eastwood

Castlereagh South:

Michelle Guy
Michelle Guy

Downshire East:

Aaron McIntyre
Aaron McIntyre

Downshire West:

Owen Gawith
Owen Gawith

Killultagh:

David Honeyford
David Honeyford

Lisburn North:

Stephen Martin
Stephen Martin

Lisburn South:

Amanda Grehan
Amanda Grehan

Mid and East Antrim Council

Ballymena:

Patricia O’Lynn
Patricia O’Lynn

Braid:

Muriel Burnside
Muriel Burnside

Carrick Castle:

Lauren Gray
Lauren Gray

Coast Road:

Gerardine Mulvenna
Gerardine Mulvenna

Knockagh:

Noel Williams
Noel Williams

Larne Lough:

Robert Logan
Robert Logan

Larne Lough:

Danny Donnelly
Danny Donnelly

Newry, Mourne and Down Council

Rowallane:

Patrick Brown
Patrick Brown

Slieve Croob:

Gregory Bain
Gregory Bain